Peter Pauper Press | Small Gilded Onyx Journal | Beautifully Bound | 160 Lined Pages
$22.95
In Stock
Small hardcover 'Gilded Onyx' journal of 160 lined pages.
Beautifully bound - the design replicates the look of an antique book.
Crisp writing pages provide plenty of space for personal reflections, sketching, or for recording favorite quotations or poems.
- Premium 120 gsm paper takes pen or pencil beautifully
- Lined paper is acid-free and of archival quality
- Attached elastic bookmark keeps your place or holds the journal closed
- Intricate cover design is embossed and embellished with iridescent highlights and gold foil
- Matching spine treatment and gilded-gold edging on the pages
- Slighter smaller than half an A4 page - good size to tuck into a bag
CONDITION
Brand new
DIMENSIONS
17.8 x 13 x 1.8 cm
(111037)
| SKU | 111037 |
| Barcode # | 9781441339560 |
| Brand | Peter Pauper Press |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000600000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Retro Respection users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
